Webinář Přehodnocení současného stavu diagnostiky tuberkulózy

Reimaging the status quo for TB diagnostics
New tools for the diagnostics of drug-resistant tuberculosis

Přehodnocení současného stavu diagnostiky tuberkulózy – Nové nástroje pro diagnostiku rezistentní tuberkulózy

Většina lidí s rezistentní tuberkulózou (DR-TB) není nikdy řádně léčena. Důvodem jsou především mezery v kaskádě diagnostické péče. Tato přednáška shrne situaci v oblasti rezistentní tuberkulózy v Africe a hlavní výzvy a příležitosti v oblasti molekulární diagnostiky rezistence vůči novým inovativním režimům léčby. Zaměří se na nabídku testů na rezistentní tuberkulózu a zejména na slibnou technologii LiquidArray®, včetně jejího využití pro detekci extenzivně rezistentní tuberkulózy XDR-TB, a na základní technologie a implementační aspekty nutné k dosažení maximálního účinku. Budou zdůrazněny budoucí výzkumné otázky a poznatky, které je třeba si vzít z předchozích technologií pro diagnostiku rezistentní tuberkulózy.

Přednášející Grant Theron je profesorem molekulární biologie a genetiky na Stellenbosch University v Jihoafrické republice.

Webinář bude probíhat online 25. března 2024 od 16:00.

Pro registraci kliknete na Registrace na webinář na začátku článku, nebo na pozvánku výše.

Příspěvek byl publikován v rubrice EUROTEX, HAIN LIFESCIENCE a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.